Як правильно підготувати стіни і стелю до електромонтажних робіт в квартирі

Ще один етап електромонтажних робіт в квартирі - висвердлювання поглиблень під розетки. Стандартні подрозетники мають глибину 45 мм або 60 мм. Більш глибокі елементи потрібні для регуляторів температур системи «тепла підлога» або комутації електропроводів (опціонально).

Отличного качества маслостойкий кабель купить можете быстро на сайте магазина.

Далі потрібно висвердлити отвори, відповідні параметрам розподільних коробок. Найчастіше распредкоробкі (дози) монтуються ближче до стелі (на 15-30 см від рівня стельового перекриття). При цьому важливо, щоб коробки розташовувалися уздовж однієї вертикальної осі з розетками або вимикачами, які кріпляться внизу.

Штрабленіе передбачає процес вирізання в бетоні, цеглі або шарі штукатурки спеціальних борозен, в які згодом будуть укладатися лінії електрокомунікацій (електрокабелі, дроти). Цей же метод використовується при прокладанні труб для підключення сантехніки.

Перед тим як приступити до штрабленіе, необхідно позначити ширину і глибину канавок (штраб). Ці параметри визначаються відповідно до:

шириною кабелів, прокладених разом;

перетину використовуваних кабелів;

розташування кабелів в штрабі по відношенню один до одного (плазом, в глибину штраби).

Залежно від використання того чи іншого способу укладання кабелю в штрабі, вона робиться або ширшої, або глибшою. Тут немає принципового значення. Майстер вирішує, який спосіб вибрати, на свій розсуд.

Найчастіше від розподільного квартирного щитка кабель прокладається по стельового перекриття. Але в деяких випадках лінії кабелів укладаються в штраби під стелею. Для цього на плитах висвердлюють отвори, а потім у міру прокладання кабелю в них встановлюються кріплення.

Що потрібно пам'ятати про прокладання кабелю під час електромонтажних робіт в квартирі

Залежно від підходу до електромонтажних робіт, у кожного електрика методи прокладання кабелю можуть відрізнятися. На це впливають більше професійні звички, ніж технічні особливості приміщення. Так, проводка може прокладатися по одному кабелю від щитка до розеток. Можна встановлювати і кілька попутно йдуть кабелів в одній трасі.

Але, незалежно від обраних способів, електромонтажні роботи в квартирі мають сувору послідовність:

в першу чергу потрібно прокласти кабель в окремих кімнатах, кухні і санвузлі;

далі з приміщень кабелі підводяться до розподільного щитка.

Кількість ліній кабелю, що заходять в щиток, може бути різним, залежно від побажань господаря квартири, кількості побутових предметів і кімнат. Важливо лише пам'ятати, що будь-які правки від замовника можуть бути виконані за умови, що вони не будуть розходитися з вимогами, нормами і правилами електромонтажних робіт в квартирі.

Как правильно хранить и обрабатывать листовой полиэтилен

Як правильно бурити свердловину на воду: Етапи, поради та нюанси

Як краще підготуватися до майбутнього ремонту