Деревина для лазні: яка краще?

Лазні та сауни відрізняються одна від одної традиціями, рівнем вологості, пари, температурою… Кожна з них – не просто приміщення для миття, а розслаблюючий, оздоровчий ритуал для тіла та розуму, що займає особливе місце у культурі. Якість лазні та сауни значною мірою визначають матеріали, з яких вони виготовлені. Наприклад, для обробки лазні та фінської сауни традиційно використовують дерево. З нього виготовляють лавки, полиці, парильні столи, обшивку стін та підлоги. Вагонка з липи та інших порід деревини на сайті saunashop.com.ua

Від породи деревини залежить фізичний комфорт та особливості мікроклімату: легкість дихання, аромат, терапевтичні властивості. Правильно вибране дерево допомагає зберігати тепло, легко переносити високі температури та вологість. Крім того, з його допомогою можна адаптувати простір до потреб та смаку власника.

Яку деревину використовують для обробки лазні

Сауна та парилка — приміщення, де найвища температура та вологість. Від деревини, з якої зроблені полиці, виконані обшивка стін та підлоги, потрібна стійкість до складних умов.

При нагріванні вона не повинна виділяти смолу. Це стосується не тільки лав, на яких сидять або лежать, але також стін та стелі. Випадкові дотики до нагрітого дерева з краплями гарячої смоли можуть призвести до опіку.

Традиційно в саунах та парних використовують доступні за ціною листяні породи.

Липа

М'яка деревина з низькою теплопровідністю вважається однією з найкращих для лазні. У липи легкий аромат та медовий колір. Вона практично не нагрівається, тому полиці з неї не випалюватимуть навіть при температурі 80-100 ⁰С; не розбухає від вологи і не жолобиться при висиханні.

Осіна

Ще одна порода деревини з низькою теплопровідністю, яка має велику популярність. З осики роблять лави, вагонкою обшивають стіни та стелю. Вона зберігає геометрію при висиханні, не тріскається, добре тримає пару. Однак у осики менш виразна текстура і немає такого аромату, як у липи. Дошки потрібно ретельно відбирати, оскільки цей матеріал легко уражається гниллю у вологому стані.

Дуб

Міцна деревина з красивою текстурою. Містить багато дубильних речовин і приємно пахне, відрізняється гарною стійкістю до вологи та загнивання. Дуб прогрівається сильніше, ніж липа чи осика, і повільно остигає. Його зазвичай вибирають для влаштування підлог та полиць ті власники, які не прогрівають сауну до дуже високих температур.

Кедр

Мабуть, це єдина хвойна порода, яку можна використовувати в обробці сауни та парної. Кедр випромінює тонкий аромат, перетворюючи приміщення на зону ароматерапії, не виділяє смолу і не сприйнятливий до вологи. Кедрова деревина дуже красива, згодом набуває темнішого, трохи червонуватого або золотисто-рожевого кольору.

Яка деревина підходить для кімнати відпочинку

У кімнаті відпочинку, роздягальні, приміщенні з купіллю не підтримують високої температури, тому тут можна використовувати як листяні, так і хвойні породи деревини. Від підлоги, обшивки стін, меблів потрібна міцність, стійкість до вологи, ураження грибком, пліснявою та гниття.

Михайниця

Тверда та щільна деревина з красивим контрастним малюнком. Має підвищену стійкість до загнивання і високу міцність, тому добре підходить для підлог, столів, лавок і стільців. Завдяки смолі модрина має антисептичні властивості.

Щоб додати аромату, можна використовувати його для виготовлення дверного полотна або обшивки стін за умови, що приміщення не прогріватиметься вище 60 °С. Другий спосіб не допустити та мінімізувати виділення смоли – протопити приміщення 3-5 разів. У будь-якому випадку, вибирати потрібно дошки без сучків та смоляних кишень.

Сосна

М'яка деревина з помірним ароматом, стійка до впливу вологи та гниття. Сосну застосовують для обшивки стін у передбаннику, кімнаті з купеллю, роздягальні, виготовлення меблів. Не підходить для підлоги, тому що легко дряпається, швидко зношується і пошкоджується ніжками столу та стільців. Ще один істотний недолік сосни - підвищена схильність до утворення синяви, тому їй потрібна додаткова захисна обробка.

Які екзотичні породи використовують при обробці лазні

Крім традиційних європейських порід, для обробки вибирають також екзотичні:

Абаш. Не виділяє смолу і не нагрівається навіть за температури 100-120 ⁰С; практично не вбирає вологу, не тріскається і не жолобиться. Мокра підлога з абашу не ковзає, що дуже важливо в душовій та парилці.

Тік. Міцна, стійка до вологи, ураження цвіллю, грибком та гниття деревина. Відмінно підходить для виготовлення меблів, а також влаштування підлог або трапів у душовій, парильні, басейні.

Магнолія. Щільна деревина з мінімальним вмістом смол та низькою теплопровідністю. Її використовують для обшивки стін та полків у парилці, міцніша термооброблена дошка підходить для підлоги.

При виборі екзотичної деревини, крім перерахованих вище характеристик, потрібно враховувати її вартість. Наприклад, погонний метр вагонки з абашу коштує стільки, скільки квадратний метр вагонки з липи.

кредит онлайн на карту

Ремонт Кондиционеров в Офисе

Фотообои в детской комнате

Вхід в онлайн казино Україна