Термопанелі: утеплення та оздоблення - два в одному
Оригінальна облицювання зовнішніх стін термопанелями, що складаються з клінкерної плитки і шару пінополіуретану, вперше була запропонована європейськими будівельними фахівцями. Цим вони змогли вирішити відразу два завдання - фасадну обробку й утеплення.
Купить термопанели отличного качества вы можете на сайте https://ecofasad.com.ua/ по очень хорошей цене.
Не секрет, що проблема утеплення сьогодні змушує йти на серйозні витрати, які забудовники і домовласники розраховують окупити під час майбутньої експлуатації будівлі. Але мало утеплити будинок, необхідно ще і виконати красиву зовнішню обробку, яка б одночасно радувала око і захищала утеплювач і стіну від атмосферних впливів.
Існує досить багато способів зовнішнього утеплення, але кожен з них передбачає роздільну установку утеплювача і фасадного матеріалу. І тільки лише термопанелі об'єднали в собі обидві функції, дозволяючи при цьому швидко обробити фасад і захистити будівлю від втрат тепла.
Термопанелі можуть бути встановлені як в ході нового будівництва, так і при термомодернізації або капітального ремонту будівлі. Але вибирати утеплювач все ж краще ще на стадії проекту.
В ідеалі стіни будинку повинні зберігати тепло взимку і прохолоду влітку. Але не тільки це потрібно від стін. Важливу роль відіграє їх здатність «дихати», тобто пропускати водяну пару. Існує думка, що в будинку, в якому стіни «дихають», присутній здоровий мікроклімат. З цим важко не погодитися, адже дихаючі стіни здатні відводити надлишок вологи. Але здатність «дихати» гарна ще й тим, що волога не накопичується в самій стіні. Особливо це корисно для мінеральних стінових матеріалів, які при низьких температурах може руйнувати накопичена ними волога.
Тема паропроникності стін була порушена не випадково, оскільки мова йде про термопанелях, які дуже незначно пропускають пар. Але це зовсім не означає, що стін, обробленим термопанелями, а також їх приміщень загрожує «задуха». Не варто плутати функцію вентиляції та «дихання» стін. Навіть самі паропроникні стіни практично не беру участь в воздухообмене всередині приміщень. Ця функція вентиляції, яка також добре справляється з і виведенням зайвої вологи. Однак якщо будівля планується утеплювати паронепроникними матеріалами, то продуктивність вентиляції повинна бути відповідно збільшена.
Що собою являють термопанелі?
У будівельних довідниках термопанелі не визначені як самостійна категорія. Ці вироби можна віднести до теплоізоляції, але з уже готовою зовнішньою обробкою. Як утеплювач застосовується пінополістирол або пінополіуретан, а зовнішня обробка представлена якісним клінкером або його пластикової імітацією (бюджетний варіант).
Найбільш якісними виробами є термопанелі з пінополіуретану і клінкеру. Теплоізоляційні властивості пінополіуретану дозволяють назвати його кращим серед інших утеплювачів. Коефіцієнт теплопровідності цього матеріалу становить 0,029 Вт / м • ° С. Наочно це означає, що 1 см пінополіуретану по опору теплопередачі відповідає 30 см цегляної кладки. Частка закритих пір цього утеплювача становить 90% від загального обсяг, а діапазон температур, в якому пінополіуретан зберігає фіксовані фізичні властивості - 160 ... + 150 ° С.
Пінополіуретан має масу переваг над пінополістиролом. Зокрема, він має мінімальну водопоглинанням і є трудногорючим матеріалом, хоча і більш дорогим.
Термопанелі на основі пінополіуретану вважаються більш якісними і безпечними з точки зору екології. При виготовленні таких термопанелей в якості облицювання використовується клінкерна плитка, яка так само не вбирає воду і відрізняється стійкістю до численних циклам заморожування-відтавання.
Клінкерну плитку виготовляють тим же способом, що і клінкер. Кольори можуть бути найрізноманітніші - від класичного цегляного до всіх кольорів веселки, а також чорного і білого. Клінкерна плитка обпалюється при високій температурі 1200-1300 ° С. Спеціальна глина, спека при високотемпературному випаленні, утворює кераміку, водопоглинання якої не перевищує 6% по масі.
Механічні властивості клінкеру широко відомі. Цей матеріал відрізняється міцністю, морозостійкістю і довговічністю. Поверхня клінкерної плитки гладка, завдяки чому бруд на ній тримається погано і легко змивається водою. Фасад з якісних термопанелей виглядає точно так само, як якщо б це була кладка цільного клінкеру. Відрізнити ці два фасаду практично неможливо. Але на фасаді з термопанелей ніколи не виступають висоли, характерні для клінкерної фасаду, оскільки плитка приклеєна до утеплювача не цементним розчином, а полімерним клеєм.
Термопанелі також бувають виконаними з пінополістиролу (ПСБ-35С) з покриттям з мармурової крихти. Теплоізоляційні властивості пінополістиролу трохи поступаються аналогічним властивостям пінополіуретану, але близькі до них. Паропроникність у них теж низька, тому при їх застосуванні необхідно вносити корективи в режим повітрообміну.