Якого кольору вибрати пластикові вікна
Деякі люди помилково вважають, що пластикові вікна бувають лише білого кольору. Насправді виробники можуть запропонувати потенційним покупцям ПВХ профіль різних відтінків, включаючи імітацію природних матеріалів (дерево, камінь).
Заказать качественное окно вы можете на сайте Фабрика Окон по выгодной цене.
Задаючись питанням, якого кольору вибрати пластикові вікна, потрібно брати до уваги не тільки особисті побажання, а й особливості фасаду будинку, а також дизайн приміщення.
Технології фарбування пластикових вікон
Білий профіль є найпоширенішим, він універсальний та сумісний практично з будь-яким інтер'єром. Існує кілька технологій, як можна надати пластиковим вікнам будь-який колір.
1. Ламінація
Перед наклеюванням акрилової плівки на ПВХ профіль, його попередньо обробляють праймерами для кращого зчеплення, після чого поміщають в камеру і нагрівають. Під впливом температур плівка «намертво» приклеюється до пластику, утворюючи надійне та довговічне покриття. Акрилова плівка стійка до ультрафіолету, її легко доглядати. Заламінувати профіль можна з одного боку або повністю вікно.
2. Фарбування в масі
У процесі виготовлення вікон ПВХ до нього можуть додавати кольоровий пігмент. Якщо є бажання імітувати пластик під дерево, рекомендується замовляти коричневі вікна з ламінацією, у цьому випадку торці рами будуть схожі на плівку кольору і не видадуть реального походження конструкції.
3. Метод напилення
Цей підхід дозволяє отримати більш ніж 2000 різних відтінків, що задовольнить потреби будь-якого замовника. Після ретельного очищення на профіль шляхом напилення наноситься фарба. Технологія дешевша, ніж ламінація, до того ж колір вікон можна легко оновити. Із недоліків: неможливість створити імітацію дерева, покриття легко пошкодити. Рівень професіоналізму виконавця значною мірою впливає якість фарбування.
Переваги та недоліки кольорових пластикових вікон
Перед тим як наважитися встановити в квартиру кольоровий ПВХ профіль Rehau, потрібно ретельно обміркувати це рішення, тут важливий комплексний підхід.
Плюси:
Пластиковим вікнам можна надати будь-який колірний відтінок, який поєднуватиметься з інтер'єром приміщення та фасадом будинку;
Ламінація з імітацією під дерево обійдеться дешевше, ніж купівля дерев'яних вікон;
Всі технології фарбування профілю є абсолютно безпечними для здоров'я людини;
Кольоровий профіль стійкий до агресивних впливів довкілля.
Мінуси:
Залежно від методу фарбування, вартість кольорових пластикових вікон на 25-70% вища за звичайні;
Якщо на акриловій плівці з'явиться подряпина, то на тлі білого пластику вона буде помітна. Шар фарби, що напилюється, так само можна пошкодити, проте цей дефект легко усунути за допомогою спеціальних маркерів;
Установка кольорового ПВХ профілю потребує покупки нестандартних комплектуючих (петлі, ручки, ущільнювач, підвіконня), які коштують дорожче;
Кольорові пластикові вікна схильні до деформацій в результаті температурних розширень, цей факт потрібно враховувати під час монтажу, дотримуючись правильного зазору.
Слід пам'ятати, що першорядна функція вікна полягає у створенні бар'єру між вулицею та квартирою для забезпечення комфортних умов проживання, а колір профілю це вже другорядне завдання. Не треба сліпо гнатися за модними тенденціями, дійте максимально обдумано!
Яких кольорів бувають пластикові вікна
Як вже було сказано вище, метод напилення дозволяє отримати профіль різних відтінків. Що стосується ламінації пластикових вікон акриловою плівкою і технології фарбування в масі, тут палітра кольору більш мізерна.
Коричневі та імітація під фактуру дерева-найпоширеніший варіант;
Бежеві, сірі - так само як і білий профіль легко вписуються в інтер'єр;
Металеві;
Сині, жовті, червоні, помаранчеві – за допомогою цих кольорів можна створити весняний настрій у будинку, незалежно від погодних умов. Часто кольорові вікна встановлюють в офіси, щоб «заманювати» потенційних клієнтів.