Як боротися з тріщинами в бетонних конструкціях

Тріщини в бетонних і залізобетонних конструкціях вказують на те, що при виробництві суміші, її підготовці, застосуванні або експлуатації були допущені помилки. Відшукати причину розтріскування стін і бетонних перекриттів важливо, але першочергове завдання - усунути дефекти, інакше конструкція продовжить руйнуватися.

На сайте https://msn.od.ua/ вы можете заказть себе сайт у самых лучших специалистов.

Типи тріщин в бетонних конструкціях

Бетон тріскається по-різному, і «лікувати» його потрібно відповідно до типу виникла тріщини. Розрізняють такі види розтріскування бетону та залізобетону:

наскрізне;

осадове;

волосяне;

деформаційне.

Найменш небезпечні види розтріскування в кінці списку. Волосяні тріщини, наприклад, не проникають в бетон глибше, ніж на кілька міліметрів, тому закласти їх нескладно. Бетонної або цементною сумішшю, в залежності від етапу, на якому дефект був виявлений, можна замазати деформаційні, звані тріщинами зсуву, і осадові дефекти поверхні. З наскрізними тріщинами справа йде складніше, і при пізньому виявленні на етапі тривалої експлуатації споруди з бетонних плит, наприклад, вони вважаються достатнім приводом для знесення.

Причини появи тріщин

З різновидами розібралися, тепер розберемося з причинами виникнення розтріскування на бетонному шарі. Фахівці розрізняють чотири причини появи тріщин:

скачки температури поверхні;

пересихання шару;

невірний компонентний склад суміші;

помилки в процесі приготування і заливки бетону.

Скачки температури особливо небезпечні на етапі затвердіння бетонної маси. З'являються мікротріщини при нагріванні заповнюються водяним конденсатом, який остигає і розширюється, збільшуючи ступінь деформації поверхні.

Пересихання шару також небезпечно на етапі первинного затвердіння. Під дією ультрафіолету зі складу випаровується волога, за рахунок чого склад стискається і площину деформується на вигині. Наслідком такої деформації бувають неглибокі порожнини, усуваються методом ін'єктування або цементної шпаклівки.

Помилки в технологічному процесі приготування бетонної суміші, зберіганні складу і його використанні найчастіше проявляються після того, як поверхня повністю просохне. Іноді порожнини стін і перегородок з'являються через місяці успішної експлуатації споруд. Але якщо закуповувати бетон в компанії «Техноторг-Бетон» і правильного його використовувати, проблема тріщин вас не торкнеться.

Якого кольору вибрати пластикові вікна

Выбор ликвидного жилья в новостройке

За и против покупки Фольксваген Транспортер